W tym dziale znajdą Państwo informację o technologi natrysku pianki poliuretanowej, właściwości, informacje o certyfikach, zaleta użycia tej technologii

Izolacja natryskowa - Izolacja dachów

Izolacja dachów pianą poliuretanową to technologia znana i stosowana od lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia, na początku w USA a potem na całym Świecie. Polega na natrysku wielowarstwowej powłoki sztywnej piany poliuretanowej na zewnętrzną powierzchnię dachu i pokryciu tak wytworzonej izolacji warstwą zabezpieczającą przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Jest to obecnie najszybszy sposób izolacji i termomodernizacji dużych i skomplikowanych dachów przy zachowaniu umiarkowanych kosztów i długoletniej trwałości. Łączy w sobie doskonałość izolacji termicznej i hydroizolacyjnej. Pozwala na perfekcyjne uszczelnienie wszelkiego rodzaju przepustów dachowych. Adchezja poliuretanu powoduje doskonałą przyczepność do wszystkich materiałów używanych w konstrukcjach poszyć dachowych.

Technologia aplikacji piany poliuretanowej w przypadku termomodernizacji nie wymusza potrzeby kosztownego usunięcia i utylizacji starych powłok izolacyjnych. Technikę izolacji pianą poliuretanową stosuje się nie tylko do izolacji dachów lecz również do izolacji tarasów nad pomieszczeniami ogrzewanymi. Często wytworzenie cienkiej i efektywnej warstwy izolacji nad tarasem, pod którym znajduje się pomieszczenie ogrzewane, określa dachową pianę poliuretanową jako jedyne rozwiązanie ze względu na jej właściwości. Piana poliuretanowa nie tylko izoluje i uszczelnia, ale także tworzy hydroizolacyjną powłokę.