W tym dziale znajdą Państwo informację o technologi natrysku pianki poliuretanowej, właściwości, informacje o certyfikach, zaleta użycia tej technologii

Izolacja natryskowa - Przechowalnie

Przechowalnictwo to dziedzina produkcji rolnej w której ogromne znaczenie ma sposób izolacji przechowalni. Odpowiedni sposób przechowywania produktów rolnych przekłada się na ich jakość, a co za tym idzie na zysk ekonomiczny przedsiębiorcy rolnego.

W swojej praktyce spotykamy często komory przechowalni izolowane od zewnątrz styropianem oraz budynki wyposażone w ściany warstwowe i zawierające w sobie różne materiały dociepleniowe. Jednak takie rozwiązania nie są optymalne. W przeciwieństwie do budynków mieszkalnych chłodnie i przechowalnie izolujemy od środka i naszym zdaniem jest to najefektywniejszy sposób izolacji tego rodzaju konstrukcji. Zastosowanie izolacji wewnętrznej powoduje cyrkulację atmosfery wewnątrz. Natrysk sztywnej piany poliuretanowej na wewnętrzną powierzchnię ścian i stropu odcina termicznie wnętrze komory od jej konstrukcji. Proces schładzania i utrzymywania niskiej temperatury jest w tym przypadku bardzo wydajny.

Spotykamy też bardzo często w swojej praktyce komory zaizolowane od środka styropianem. Właściwości styropianu powodują, iż z upływem czasu kurczy się w wyniku czego powstają szczeliny obniżające drastycznie współczynnik przenikania ciepła. W przypadku izolacji pianą poliuretanową takie sytuacje nie będą miały miejsca.

Technologia natryskowej piany poliuretanowej pozwala zaadaptować na przechowalnie różne pomieszczenia (stodoły, magazyny, wiaty, itp., a proces aplikacji odbywa się przy minimalnej ingerencji w dotychczasową konstrukcję, pozwalając na znaczne oszczędności. Warstwa natryskowej piany poliuretanowej już przy grubości 4 cm stanowi przegrodę gazoszczelną.

Naszym zdaniem nie ma lepszego sposobu izolacji przechowalni produktów spożywczych niż izolacja pianą poliuretanową. Jest ona całkowicie obojętna chemicznie, nietoksyczna i bezwonna.