W tym dziale znajdą Państwo informację o technologi natrysku pianki poliuretanowej, właściwości, informacje o certyfikach, zaleta użycia tej technologii

Komponenty - Poliuretan Spray

Komponenty PoliuretanSpray zawierają autoryzowane ekologiczne środki spieniające (HFCs), które nie niszczą warstwy ozonowej ziemi, jednocześnie zapewniając doskonałe właściwości izolacji termicznej a przy grubościach powyżej 30mm również stanowią bezspoinową hydroizolację. System certyfikowany jest przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie i przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny. Komponenty PoliuretanSpray są aplikowane natryskiem przy użyciu wysokociśnieniowych urządzeń dozujących w stosunku dozowania 1:1 objętościowo. Głównym przeznaczeniem systemów jest izolacja termiczna budynków produkcyjnych, budynków mieszkalnych od wewnątrz i na zewnątrz. W przypadku systemów zewnętrznych S-403 i S-503 przy min. 30 mm warstwie stanową doskonała hydroizolację dachów.

  • Doskonała przyczepność
  • Oszczędność energii
  • Odpowiednia izolacyjność cieplna przegród z jednoczesną hydroizolacją

PoliuretanSpray to dwu-komponentowe systemy poliuretanowe (polyol i isocyanate), formułowane w celu uzyskania pianki o strukturze zamkniętych komórek do aplikacji metodą na miejscu budowy natryskiem jako izolacje termiczne.

    Zalety systemu PoliuretanSpray:

  • Idealna bezmostkowa izolacja
  • Bardzo dobra przyczepność do powierzchni nie wymagająca dodatkowego montażu klejami lub łącznikami
  • Termo i hydroizolacja podczas jednego procesu aplikacji uzyskiwana dzięki strukturze zamkniętych komórek pianki oraz bezłączeniowej warstwie
  • Szybkość aplikacji niewymagająca przechowywania materiałów zajmujących duże przestrzenie magazynowe tak jak w przypadku wełny mineralnej lub styropianu.