Oferta Chłodnie Magazyny

Specjalna oferta 2014 dla chłodni - magazynów

Firma P.P.H.U. CORWETTA wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sektora rolniczego pragnie zaoferować Państwu specjalną ofertę izolacji natryskowej pianką poliuretanową. Jesteśmy firmą, która jest profesjonalnie przygotowana by podjąć prawdziwe wyzwania. Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt by obsłużyć ogromne powierzchnie wraz z całym osprzętem, by nie obarczać Was Drodzy Klienci potrzebą zasilenia maszyny, która wymaga dużych mocy prądowych. Posiadamy wszystkie potrzebne certyfikaty oraz atesty na natryskiwane przez nas pianki PUR.

By zapewnić ekonomiczne przechowywanie płodów rolnych i wydłużyć ich okres przechowywania, konieczne jest wdrożenie nowych rozwiązań przy budowie budynków przemysłowych i gospodarczych, w których można kontrolować temperaturę i wilgotność powietrza.

Skuteczna izolacja chłodni jest jednym z podstawowych czynników, które trzeba uwzględnić przy ich budowie. Źle wykonana izolacja ma decydujący wpływ na hodowlę zwierząt, przechowywanie warzyw i owoców czy innego rodzaju produktów. Może to doprowadzić do grzybicy stropów i ścian, chorób i zabrudzenia zwierząt oraz zniszczeniem płodów rolnych

Dla utrzymania optymalnej temperatury wewnątrz budynków niezbędna jest prawidłowa izolacja termiczna, która charakteryzuje się:

  • wysokim współczynnikiem oporu cieplnego
  • niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej
  • bardzo dobrą przyczepnością do różnego rodzaju podłoża
  • stabilnością w szerokim zakresie temperatur
  • odpornością na czynniki chemiczne i biologiczne
  • bardzo niską chłonnością wilgoci

Stosowanie skutecznej izolacji termicznej metodą natrysku pianki poliuretanowej zapobiega gromadzeniu się wilgoci i kondensacji pary wodnej, zmniejsza straty cieplne co przynosi oszczędności w kosztach, zabezpiecza i dodatkowo stęża jego konstrukcję. Gwarantuje zachowanie dobrego stanu zdrowia żywego inwentarza oraz ekonomicznego przechowywania płodów rolnych. Pianka jest odporna na działanie ognia zewnętrznego oraz posiada atest higieniczny. Sztywna pianka poliuretanowa posiada strukturę porów zamkniętych co zmniejsza w znacznym stopniu chłonność wody, gwarantuje bardzo dobry opór cieplny oraz monolityczność powłoki izolacyjnej .

Aby uzyskać więcej informacji proszę dzwonić pod numer: +48 509 66 00 90

Budynki inwentarskie

Renowacja budynków w celu zredukowania kosztów ogrzewania.Stosując docieplenie pianą PUR od wewnątrz zapewniamy właściwe warunki temperaturowe, przekładające się na ekonomię produkcji. Uzyskujemy w ten sposób izolacje termiczną zarówno zimą jak i latem, szczelność, brak skropleń na stropach, brak zagrzybień, sprawne odprowadzenie wilgoci na zewnątrz, utrzymując tym samym suche ściany. W warunkach hodowlanych piana nie wykazuje niszczenia (starzenia się, łuszczenia, utleniania). Jest zmywalna myjkami ciśnieniowymi.

Przechowalnie warzyw i owoców

W tego typu budynkach, również najkorzystniejszym rozwiązaniem jest termoizolacja pianą poliuretanową, ze względu na swe parametry oporu przewodzenia cieplnego, jak również niezmienna w czasie jego właściwość. Brak łączeników mechanicznych oraz spoin generujących mostki termiczne, powoduje utrzymanie w każdym miejscu takich samych warunków, co w przechowywaniu produktów jest bardzo istotne, gdyż przekłada się to na jakość naszych owoców, warzyw, a tym samym na zysk uzyskany z ich sprzedaży.

Hale produkcyjno - magazynowe

Metoda natrysku piany pozwala zaadaptować hale w konstrukcji metalowej lub żelbetowej na dowolne cele. Tego typu konstrukcje wymagają szczególnego sposobu izolowania, a zwykłe metody nie dają pożądanego efektu. Termoizolacja poliuretanem likwiduje zjawisko skraplania pary wodnej na elemantach konstrukcji, idealnie dociepla wnikając we wszystkie trudno dostępne szczeliny, co w przypadku innych materiałów termoizolacyjnych jest nierealne. Zastosowanie piany PUR ze względu na jej niewielki ciężar objetościowy - średnio 40 kg/m³ nie powoduje dodatkowego jej obciążenia, a ponadto izoluje konstrukcję od czynników atmosferycznych powodujących jej korozję, co przekłada się na jej trwałość.